nedeľa 8. septembra 2013

On My Wishlist #14


Meme z dielne blogu Book Chick City, ktorého cieľom je ukázať knihy, ktoré by sme si chceli kúpiť alebo prečítať. Možu to byť aj staršie knihy, novinky ale aj knihy, ktoré iba vyjdú.


Miroslava Varáčková - Tri kroky do pekla

Keď sa cesta bolesti a utrpenia začína v detskej izbe... 


Tina je navonok tínedžerka ako hociktorá iná. Skrýva však tajomstvo, s ktorým sa nedokáže nikomu zdôveriť. Ktoré ju rozleptáva, ničí. Proti ktorému je ona bezmocná a ostatní sú slepí... 


„Tri kroky. Presne toľko ich musel spraviť otec, aby sa dostal odo dverí k mojej posteli. Pri prvom som zatajila dych. Pri druhom mi začali v hlave víriť zúfalé prosby o zázrak. Tretí ma obral aj o posledné zvyšky nádeje.

To, čo zvyčajne nasledovalo, môžem pokojne nazvať peklom.“

Nová kniha od Mirky Varáčkovej ma naozaj zaujala a neviem sa jej dočkať. Už podľa anotácie si myslím, že bude perfektné. Knihy od tejto autorky sa mi veľmi páčia aj keď som ich nečítala ešte všetky, tie čo som dosiaľ čítala boli super a preto je považujem za jednu z najlepších slovenských autoriek pre mladých. Trochu ma prekvapilo, že táto kniha vychádza v Evitapresse a nie vo vydavateľstve Motýľ ako jej ostatné knihy. Zdá sa, že Evitapress stavil na kvalitné autorky ako Rúčková a Varáčková, po posledných podľa mňa dosť slabých knihách. 
Kniha vychádza 26. 9. 2013 a už sa jej neviem dočkať :-).

1 komentár:

  1. Vyzerá to byť naozaj zaujímavé, niekedy, keď budú nazvyš financie, tak si ju asi kúpim :D

    OdpovedaťOdstrániť