streda 26. júna 2013

FILM: Pride & Prejudice

Réžia: Joe Wright
Scenár: Deborah Moggach
Rok: 2005

Slovenský názov: Pýcha a predsudok
Na námet knihy: Pýcha a predsudok - Jane Austen 
Hodnotenie na IMDB: 7.7
Hrajú: Keire Knightley, Matthew Macfadyen, Talulah Riley, Jena Malone, Rosamund Pike

Jeden z nejčtenějších a nejoblíbenějších knižních bestsellerů, Pýcha a předsudek britské spisovatelky Jane Austen, se po více než šedesáti letech vrací na filmové plátno. Snová výprava do Anglie konce 18. století s hvězdným obsazením, okouzlující kamerou a nesmrtelným příběhem dokáže alespoň na dvě hodiny zpomalit zběsilé tempo moderní doby. Klasický příběh lásky a nenávisti líčí osudy pěti krásných sester Bennetových, které jejich matka (Brenda Blethyn) vede pevnou rukou k životnímu názoru, podle něhož je žena šťastná jedině tehdy, když se bohatě provdá. Jediná Elizabeth (Keira Knightley) se tomuto modelu zatím úspěšně vzpírá, plně podporována dětinským otcem (Donald Sutherland). Když se v blízkém zámečku zabydlí svobodný a hlavně bohatý pan Bingley, všichni Bennetovi v čele s maminkou zavětří šanci na výhodný sňatek. Nejstarší dcera Jane (Rosamund Pike), citlivá a krásná dívka panu Bingleymu okamžitě podlehne. Mladší Elizabeth se zase zamlouvá jeho přítel, pan Darcy (Matthew Macfayden), který ovšem vypadá jako ukrutný snob a navíc má podle všeho prsty v krizi, která později naruší vztah Jane a pana Bingleyho. Je možné jednoho člověka stejně vášnivě nenávidět jako milovat?

"Pýcha a předsudek poskytla základní zápletku tolika romantickým komediím, že je s podivem, že se ji nikdo tak dlouho neodhodlal natočit," říká producent Paul Webster. Režisér Joe Wright se ovšem pokusil zpracovat toto důvěrně známé téma po svém. "Rozhodně jsem se chtěl vyhnout bezstarostné idylce, kterou se filmy z tohoto historického období často vyznačují. Snažil jsem se Pýchu a předsudek co nejvíc přiblížit skutečnosti a současnosti. Je to film o mladých dívkách, které se poprvé v životě zamilují. To se před dvěma sty lety vyjadřovalo stejně jako dnes," říká režisér. Tomu se do filmu podařilo obsadit elitu britského herectví (Judi Dench, Brenda Blethyn), mladé hvězdy (Keira Knightley, Rosamund Pike) a jako pomyslnou třešničku na dortu hollywoodského veterána Donalda Sutherlanda.

Strašne krásne a romantické. 19. storočie ma zatiaľ nejako vôbec nelákalo ale odhodlala som sa pozrieť tento film a chystám sa na knihy Jane Austen. Najprv, že čo je to zvláštne a myslela som, že to bude celé ako Vášeň a cit, čo je film o živote Jane Austen ale nakoniec nie a moc sa mi to páčilo a asi budem závislá. Zase. Ešte len si stiahnuť Rozum a cit a Emmu, aby som videla všetko a tiež aj čítala.  Páči sa mi obsadenie, Keira Knightley je perfektná herečka, Michael MacFadyen je taký, no starší ale páčil sa mi ako Darcy. Tento film si musíte pozrieť a nečakajte s ním tak dlho ako ja. Má to nominácie na štyri Oscary, takže to musí byť dobré!!Ale keď nemáte náladu na romantiku, tak asi radšej to nepozerajte :-). Inak je to aj celkom vtipné :). 

TRAILER:

LINK NA STIAHNUTIE: http://uloz.to/xDhdrWK/pycha-a-predsudek-2005-bymrr-cz-avi

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára