nedeľa 21. apríla 2013

FILMY: Život a smrť Charlieho St. Clouda

Réžia: Burr Steers
Originálny názov: Charlie St. Cloud
Scenár: Craig Pearce & Lewis Colick
Rok: 2010
Predloha: The Death and Life of Charlie St. Cloud by Ben Sherwood
Hodnotenie na IMDB: 6.1
Hrajú: Zac Efron, Charlie Tahan, Amanda Crew

Charlie St. Cloud (Zac Efron) se utápí v žalu z tragické smrti svého mladšího bratra Sama. Aby mu byl na blízku, přijme práci na hřbitově, kde je Sam pohřben. Pouto mezi nimi je tak silné, že Charlie vidí Sama stále ve svých představách a snaží se splnit slib, který Samovi dal. Pak však do Charlieho života vstoupí dívka a on se musí rozhodnout, jestli dodrží slib daný Samovi, nebo půjde za dívkou, kterou miluje.

Charlie St. Cloud mal s mladším bratom autonehodu. Jeho brat zomrel ale Charlie aj keď mal na mále prežil. Nešiel na vysokú, prestal plachtiť pracuje na cintoríne a v žiadom prípade neodchádza zo svojho rodného mesta. Prečo? Duch jeho mŕtveho brata sa mu zjavuje každý deň pri výstreloch a trénuje ho v basebale. Ľudia ho považujú za blázna no do jeho života vstúpi dievča. Tess, ktorá sa rozdhodne oboplávať svet. Oboch ich to k sebe priťahuje až keď sa spolu stretnú a Tess má zranenie na hralava a Charlie ju ošetrí. Vyplynie, že to bol jej duch lebo Tess sa nevrátila z plavby ale stále žije. Charlie sa ju vydá hľadať a zachráni jej život. A už im nebránič nič byť spolu aj keď sa Sam sa obetoval.

Úplne skvelý film. Myslím,že Zac Efron podal perfektný výkon. Skvelý nádpad a chválim autora knihy, ktorú si chcem prečítať.Skvelé obsadenie aj keď tento príbeh tak trochu nereálny. Skúste si tento film pozrieť a utvorte si svoj názor. Päť hviezdičiek tomu nedám ale 4 mu patri právom. :-)
2 komentáre: