štvrtok 25. apríla 2013

FILM: The Host

Réžia: Andrew Niccol
Originálny názov: The Host
Scenár: Andrew Niccol
Rok: 2013
Predloha: Stephanie Meyer - Hostiteľ
Hodnotenie na IMDB: 5.7
Hrajú: Saoirse Ronan, Max Irons, Jake Abel,

Po úspěšné invazi teď Zemi kontrolují neviditelní mimozemšťané. Takzvané Duše přebírají kontrolu nad myslí člověka, používají jeho tělo a zdánlivě beze změny žijí jejich životy. Každý člověk se stane pro Duši pouhou schránkou a hostitelem. Hlavní hrdinkou filmu je Melanie, mladá dívka, která patří mezi zbývající „divoké“ lidi a která se bezhlavě zamiluje do kluka jménem Jared. Byla by to celkem obyčejná lovestory, ale po jedné z honiček je Melanie zajata a její tělo si bere Duše jménem Poutnice. Poutnice je překvapena a zavalena hotovou tsunami vzpomínek a silných emocí, jimž vévodí láska. Stane se to, na co nejsou Duše příliš zvyklé. Melanie se odmítá své mysli a svého těla vzdát. Poutnice chtěla původně ze vzpomínek odhalit úkryt zbývajících lidí, houževnatá Melanie ji v nich ale ukáže sílu lásky. Mimozemská Duše sama této síle nečekaně podlehne a v překvapivém spojenectví se pak vydají hledat Jareda, kterého obě milují. Stejně odhodlaná jako Melanie je ovšem i Duše jménem Hledačka s jediným úkolem – dopadení všech přeživších a ochrana nové rasy.


PERFEKTNÝ FILM! Naozaj neviem čo to mu mám vytknúť - možno asi to, že nechápem prečo Melanie nechcela aby Wanda bozkávala ani Jareda ani Iana. Film je skvele natočený a nevedela som sa ho dočkať, už len si prečítať knihu. :-) Skvelé obsadenie, Saoirse sa mi v postavách Wandy a Melanie veľmi páčila, Max Irons a Jake Abel proste sú skvelý a sexy! Ak poznáte song Radioactive od Imagine Dragons k tomuto filmu, tak po dopozeraní som ju počúvala stále dookola a stále viac a viac som na nej závislá. Myslím, že tento film bude niekde v mojej top 10-ke. Po internete koluje kritika ale mne sa to páčilo a tí chlapi a tí chlapi :-). Okej priznávam som závislá a už mám od kamarátky sľúbenú knihu tak sa veľmi teším :-). Pozrite si to je to skvelé, ja dávam 5/5!


2 komentáre:

  1. 8D pretože Vanda predsa nemala bozkávať jej chlapa, ale namala používať jej Melanieine telo na iné chlapa 8D Bože, ale že akí boli sexi, závidím tej herečke 8D Super film 8)

    OdpovedaťOdstrániť