štvrtok 3. januára 2013

RECENZIA: Aprilynne Pikeová - Ilúzie


Autor: Aprilynne Pikeová
Originálny názov: Ilusions
Vydavateľstvo: Fortuna Libri
Rok vydania: 2012
Počet strán: 384
Séria: Krídla (#3)
Hodnotenie: 5/5

Anotácia: Po avalonských novoročných oslavách rozhorčená Laurel žiada Tamaniho, aby odišiel z jej života. Tajuplná lovkyňa trolov Klea síce zbavila Laurel nebezpečného šéfa trolov Barnesa, ale hrozba nie je ani zďaleka zažehnaná. Navyše, nikto nevie, kto Klea v skutočnosti je a či jej možno dôverovať. Na začiatku nového školského roka Klea poprosí Laurel, aby dohliadla na Yuki, ktorú vraj zachránila z pazúrov trolov v Japonsku. Akú má vlastne Yuki úlohu? Zdá sa, že bez Tamaniho pomoci sa Laurel tentoraz nezaobíde. Ako sa Laurel popasuje s bežnými problémami stredoškoláčky a s nadprirodzenými starosťami vílieho štiepka, sa dočítate v treťom pokračovaní tejto výnimočnej vílejfantasy série.

Keď po avalonských slávnostiach Laurel požiada Tamaniho aby odišiel z jej život Laurel sa vracia do svojho starého života. Opäť objaví tajuplná lovkyňa trolov Klea a žiada Laurel aby dohliadla na jej zverenkyňu Yuki, ktorú zachránila pred trolmi v Japonsku. Laurel s David Yuki neveria. No keď v škole sprevádajú nových študentov Laurel zistí, že jedným yo študentov je Tamani. Laurel ho opäť pustí do svojho života. Keď sa Laurel s Davidom a Yuki s Tamanim a Chelsea s priateľom vyberú na ples, cestou domou ich napadnú troli. Útok sa im podarí odraziť ale Chelseainmu priateľovi niekto vymaže pamäť z celého plesu. 
Keďa sa David a Tamani v škole pobijú o Laurel, rozíde sa s Davidom a ujde späť do starého domu.
Ako sa skončí tretia časť tejto jedinečnej vílej série? Neodkladajte to a prečítajte si ju :-)

Skvelá kniha, len som ešte nemala čas alebo skôr počítač na ktorom by som dopísala recenziu tak už ani neviem čo mám na písať. Ale určite je táto séria jedna z mojich obľúbených

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára